2012. aug. 2.

Templomépítés

"Nem tudjátok, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke bennetek lakik?" (1Kor 3,16)

Örömmel szoktuk olvasni ezt az Igét, boldogok vagyunk, hogy Isten Lelkének templomai lehetünk. Arra azonban már ritkán szoktunk gondolni, mit tett Jézus a jeruzsálemi templomban, amikor a bűn költözött bele. Emlékszünk? Bement a templomba, és kiűzte azokat, akik árusítottak és vásároltak ott. Felborította a pénzváltók asztalait, a galambárusok székeit, kiszórta a portékáit. Óriási felfordulást csinált.
Isten minket is a Szentlélek templomának szán, de ehhez testünket, lelkünket meg kell tisztítani. Nem nekünk magunknak, hanem hagyni kell Őt, hogy Ő szórjon ki lelkünkből mindent. Be kell engedni Jézust egészen a lelkünkbe.
Beköltözött belénk is minden világi dolog, ami megfertőzheti a Lélek templomát? Bennünk van a világ szeretete, az anyagi javak hajszolása, a hódolás a világi élvezeteknek? Hagynunk kell, hogy ezeket Jézus kiszórja belőlünk. Egytől egyig. Azt nem lehet, hogy mi válogatunk. Hogy ezt vagy azt tudjuk nélkülözni, ettől vagy attól meg tudunk szabadulni, ezt odaadjuk, de van néhány dolog, amit bizony meg akarunk tartani. Amit le akarunk rejteni a mélybe, a pincébe, oda, ahol azt hisszük, senki sem látja, és ott akarjuk őrizgetni.
Nem. A mi templomunkat Jézusnak kell megtisztítania. Teljesen. Úgy, ahogy a jeruzsálemi templomot felforgatta. Az utolsó kosarat, a legkisebb pénzes asztalt is szétszórta, kidobta, összetörte. Mindennek mennie kellett, és lelkünkből is mindennek mennie kell, ami elválaszt minket Istentől. És csak amikor teljesen tiszta a templom, akkor költözik bele Isten lelke. Akkor válunk a Szentlélek templomává.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése