A fogyatékkal élők ismeretlen környezetben kiszolgáltatottak. Védtelenebbek, könnyen sérülést szenvedhetnek. Nagy elővigyázatossággal kell mozogniuk a világban.
Egy ilyen környezetben kimondhatatlan segítség ha valaki kézen fogja őket, átvezeti egy forgalmas úton, elvezeti az ügyintézőhöz, kitölti helyette a nyomtatványt. Ismeretlen terepen mozogni nehéz és veszélyes.
De velünk is megeshet egy sötét szobában, a pincében, a padláson, hogy elvesztjük tájékozódó képességünket. Hogy bizonytalanná válunk. Lassan araszolgatunk, tapogatózunk, és nem tudjuk, a következő pillanatban mire számíthatunk. És megkönnyebbülünk, amikor felkattan a villany, kitárul az ablak, fény árad.
De lelkileg is sokszor vakok vagyunk. Életünk tele van ismeretlen tereppel, ismeretlen helyzettel, melyben nem találjuk az utat. Melyben nem tudjuk, merre menjünk, és sokszor a célt is csak halványan érzékeljük.
Egy ilyen helyzetben nagy segítség, ha valaki vezet minket. Ha valaki megfogja a kezünket, és azt mondja, bízd csak nyugodtan rám magad, én pontosan tudom, merre kell menni, ismerem az utat, odavezetlek. Segítek minden kereszteződésben, amikor a jó irány és a rossz irány között kell választani. Átvezetlek a forgalmas helyeken, amikor elsodorhatnak, amikor eltéríthetnek a helyes irányból. Segítek kikerülni a gödröket, a buktatókat, a sártócsát.
Jó tudni, hogy az Úr minden pillanatban ott áll mellettünk, és nyújtja a karját. Nyújtja, hogy vezessen ezen az úton bennünket. Jó tudni, hogy bármikor megfoghatjuk, és ha véletlenül elengedtük, vagy eltávolodtunk tőle, azután is bármikor újra belé kapaszkodhatunk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése