Egy szegény parasztembernek egyszer elszaladt a lova a hegyek felé, s hiába igyekezett visszahívni, a ló bizony elszáguldott. Mivel ez volt az egyetlen lova, amivel megművelte a földjét, a rokonok és barátok mind sajnálkozásukat fejezték, hogy ilyen nagy balszerencse érte. A paraszt pedig csak ennyit válaszolt: „Szerencse vagy szerencsétlenség? Azt én nem tudhatom.” Két hét múlva visszajött a hegyekből az elcsatangolt ló, de nem egyedül, hanem a nyomában egy tucatnyi vadlóval, s ezeket a parasztember mind befogadta. Ekkor ismét eljöttek barátai, s örvendezve gratuláltak neki, hogy milyen nagy szerencse érte. Ő pedig megint annyit mondott: „Szerencse vagy szerencsétlenség? Azt én nem tudhatom.” Néhány nap múlva a parasztember fia lovagolni akart az egyik új vadlovon, amely azonban levetette a hátáról, s a fiúnak eltört az egyik lába. A szomszédok megint csak sajnálkoztak a szerencsétlenség miatt, de a paraszt most is ugyanazt mondta: „Szerencse vagy szerencsétlenség? Azt én nem tudhatom.” Néhány hét múlva háború tört ki, katonák vonultak el azon a vidéken, s minden hadra fogató férfit besoroztak. Egyedül a parasztnak a fiát nem vitték el a faluból, mert törött lábbal neki nem tudnák hasznát venni.Életünk minden eseményét görcsösen próbáljuk kategóriákba sorolni. Emberi mértékű gondolkodással igyekszünk megítélni mindent abban a tekintetben, hogy szerintünk az jó vagy sem. Aztán a következő pillanatban szemrebbenés nélkül átértékeljük a helyzetet és egészen más álláspontra helyezkedünk.
Hiszed azt, hogy bármi is történik az életedben, az nem véletlenül történik? Hiszed, hogy mennyei Atyánknak gondja van rád? Ha nem is látod át egy-egy esemény értelmét vagy célját, van elég erőd hinni azt, hogy minden a te javadat szolgálja, még akkor is, amikor pillanatnyi helyzetedben elkeseredsz vagy mérhetetlenül szomorú vagy?
Az igazi hit nem a vasárnapi templomlátogatás, nem a rendszeres Bibliaolvasás, nem a bőkezű adakozás. Jézus a keresztfán hitt benned!



