És szeretsz templomba járni? Ugye kibírod hetente egyszer. Csak egy röpke óra vasárnap. Kissé hosszú a prédikáció? Na és! Túl lehet élni! Ugye? Jó dolog forró nyári napon a hűs templomban ülni, igaz?! És télen? Akkor milyen? Kissé hideg? Hát igen, sajnos nincs mindig pénz jól befűteni. De csak ki lehet bírni. Kellemes dolog ez a keresztyén élet, nem? Jó találkozni, beszélgetni a hasonló emberekkel. Akik szintén járnak templomba. Akik szintén jó emberek, ugye? Van közös téma sok. Csuda jó dolog keresztyénnek lenni.
És mi a helyzet a narkósokkal? ... Hogyhogy milyen narkósokkal?! Hogy a templomba nem járnak?! Sem hajléktalanok, sem alkoholisták? Nem szoktál találkozni börtönviseltekkel sem ott? De azért keresed őket? Nem, nem úgy értem, hogy csekken küldesz néhány ezrest a velük foglalkozó alapítványnak vagy egy civil szervezetnek. Nem így gondoltam, hanem hogy mész közéjük. Viszed az igét, az életedet, a példát. Beszélsz nekik Istenről, a megbocsátásról, a szabadulásról. Nem úgy, mint egy lelkész, vagy képzett gondozó, hanem mint egy ember. Mint egy keresztyén ember. Segítesz nekik kimászni abból, amit ők is, és az emberek is megvetnek, de nincs erejük szabadulni tőle. Ugye? ... Nem?! Akkor honnan tudod, hogy jó keresztyénnek lenni?