Születésünkkor nincstelenként jövünk a világra. Semmink sincs, és még gondoskodni sem tudunk magunkról. Teljesen kiszolgáltatottak vagyunk, mások nélkül életben sem maradnánk.
Aztán ahogy telik az életünk, egyre több mindent szerzünk. Köszönettel vesszük el az Úr kezéből az ajándékokat: a szerető szülőket, a családot, a társakat, egészségünket, a tudást, a földi javakat, munkát, lakást, autót, életünk társát, gyermekeinket.
Sokszor természetesnek vesszük ezeket, és csak akkor háborodunk fel, ha az ajándékok közül valamelyik hirtelen eltűnik az életünkből. Ha elveszítjük egy családtagunkat, ha állás nélkül maradunk, ha betegség tör ránk. És ekkor sokszor jön az Istent vádló kifakadásunk: Miért büntetsz engem Uram, hát mit vétettem?! Miért pont velem történik ez?!
Legtöbbször eszünkbe sem jut, hogy mindaz, amivel rendelkezünk, az Úrtól van. Az Ő kegyelméből kaptunk mindent, és minden nap, amikor élvezhetjük azokat, ajándék.
Kincseknek vélt földi javainkat az Úrtól kapjuk, és csak rajta múlik, mikor veszi azokat el tőlünk. Nekünk azonban számonkérés helyett hálásnak kell lennünk mindazért, amit tőle kapunk. Akár csak egy percre, akár napokra, hónapokra, vagy évekre.
