2013. okt. 14.

SPAM-szűrés

Ismerjük hát meg, törekedjünk megismerni az URat! (Hós 6,3)

Sokszor kétségek között gyötrődünk, és bizonytalanok vagyunk, hogy Isten szól-e hozzánk, Ő mondja-e üzenetét, amit hallunk, vagy sem. Vergődünk, és küszködünk, és arra vágyunk, hogy legyen bennünk készség és biztosság Isten szavának meghallására.
Aztán azon gondolkodunk, vajon hogyan kaphatunk bizonyosságot Isten hangja, Isten üzenete felől. Mitől lehetünk biztosak abban, hogy Ő szól.
Bizonyára mindnyájunkkal előfordult már, hogy kéretlen e-mailt kaptunk. A feladó neve ismerős volt, de a levél tárgya, tartalma alapján egészen bizonyosan tudtuk, nem ő küldte. Ilyen levelet ő nem ír. És ehhez nem kellett őt felhívni, nem kellett neki levelet írni, nem kellett megkérdezni, hogy vajon ő küldte vagy sem. Egyszerűen töröltük a levelet, és többé nem foglalkoztunk vele. És valljuk meg, sosem kaptunk szemrehányást, amiért nem válaszoltunk a levélre. Ismertük annyira az illetőt, hogy tudtuk, mi az, ami tőle jöhet, és mi az, ami nem. És ebben van a lényeg. Ha Istent ismerjük, tudjuk, mi az, ami tőle jön, és mi az, ami hamis. Célunk és feladatunk, hogy megismerjük Őt kijelentéséből. Megismerjük Őt a Bibliából, és kialakuljon bennünk a készség szavának, üzenetének hallására.