Aztán azon gondolkodunk, vajon hogyan kaphatunk bizonyosságot Isten hangja, Isten üzenete felől. Mitől lehetünk biztosak abban, hogy Ő szól.
Bizonyára mindnyájunkkal előfordult már, hogy kéretlen e-mailt kaptunk. A feladó neve ismerős volt, de a levél tárgya, tartalma alapján egészen bizonyosan tudtuk, nem ő küldte. Ilyen levelet ő nem ír. És ehhez nem kellett őt felhívni, nem kellett neki levelet írni, nem kellett megkérdezni, hogy vajon ő küldte vagy sem. Egyszerűen töröltük a levelet, és többé nem foglalkoztunk vele. És valljuk meg, sosem kaptunk szemrehányást, amiért nem válaszoltunk a levélre. Ismertük annyira az illetőt, hogy tudtuk, mi az, ami tőle jöhet, és mi az, ami nem. És ebben van a lényeg. Ha Istent ismerjük, tudjuk, mi az, ami tőle jön, és mi az, ami hamis. Célunk és feladatunk, hogy megismerjük Őt kijelentéséből. Megismerjük Őt a Bibliából, és kialakuljon bennünk a készség szavának, üzenetének hallására.