A tökéletes Isten szövetsége azonban más. Tökéletes lény csak tökéletes szövetséget tud kötni, így az Úr által megkötött szövetség csak tökéletes lehet. Nem szerződésről van szó, nem egyezségről, hanem szövetségről. Egy olyan megállapodásról, melyet Isten köt velünk. Nem két egyenrangú fél egyezsége, hanem az Úr kijelentése. Egyoldalú akarata, egyoldalú kinyilatkoztatása. Sem véleményezési, sem jóváhagyási, sem vétójogunk nincs. Még csak beleszólásunk sem lehet a szövetségbe.
Isten szövetsége tökéletes. Nincsenek benne kiskapuk, és nem gondolkodik azon az Úr, hogy hogyan bújhatna ki alóla. Az nem fordulhat elő, hogy hétfőn reggel így értelmez valamit, kedden délben pedig amúgy. A pillanatnyi érdekek nem befolyásolják.
Egy emberi agy által szült szövetségben soha nem lehetünk biztosak. Isten tökéletes szövetsége azonban más. Ez a szövetség általunk megmásíthatatlan, felbonthatatlan, felülírhatatlan. Csak és kizárólag alkotója, az Úr képes és jogosult arra, hogy változtasson, módosítson rajta. Csak Őneki állt hatalmában az, hogy ha úgy látja jónak, akkor a régi szövetség után egy új szövetséget is kössön velünk. Ebbe nekünk nincs beleszólásunk. Ezért lehetünk nyertesei ennek a szövetségnek.