Egy dolgot azonban nem: Jézus nem lehet kicsit követni. Nem lehet kicsit szeretni vagy kicsit elfogadni. Mint ahogy Jézus sem egy kicsit váltott meg minket, nem egy kicsit adta oda életét értünk. Teljes egészében, teljen emberi és isteni mivoltával végigjárta a golgotai keresztutat, és teljes valóságában függött felszegezve a keresztfán. És teljességgel meghalt értünk. Nem volt kompromisszum. Nem volt egyezkedés, hogy most egy kicsi megváltás jön, aztán kész.
Isten ajándékai és elhívása visszavonhatatlan. Nem egy kicsit hív el minket és nem egy kicsit ígéri az örök életet. Választottai egyszer s mindenkorra megkapják azt teljes egészében.
Ezért azonban azt kéri, hogy mi is tejes egészében szánjuk oda magunkat neki. Nem azt mondja, hogy aki utánam akar jönni, az szakítson egy kis időt arra, hogy megtagadja magát, és ha van ideje, akkor egy kicsit vegye fel keresztjét. Nem. Egyértelműen üzen. Tagadja meg teljesen magát, vegye fel nap mint nap keresztjét, és kövesse Őt.
Mert aki csak egy kicsit is meg akarja menteni korábbi életét, aki csak egy kis szeletet is meg akar őrizni belőle, az végérvényesen, teljesen elveszíti az Úr ajándékait.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése