2012. máj. 15.

Segítség!

"Amikor meghallotta Jób három barátja, hogy mennyi baj érte őt, eljöttek a lakóhelyükről: a témáni Elifáz, a súahi Bildád és a naamái Cófár. Megállapodtak egymással, hogy elmennek hozzá, és részvéttel vigasztalják őt. Amint azonban messziről megpillantották, alig ismertek rá. Hangosan sírni kezdtek, megszaggatták köntösüket, és port szórtak a fejükre. És mellette ültek a földön hét nap és hét éjjel; de egyik sem szólt hozzá egy szót sem, mert látták, hogy milyen nagy a fájdalma." (Jób 2,11-13) 

Életünk során számos nehézség ér bennünket, melyek között vannak olyan mértékűek, amit egymagunk nem tudunk megoldani, elhordozni. Ilyenkor érezzük azt, hogy szükségünk van barátokra, társakra, akik segítenek a probléma megoldásában, feldolgozásában.
Aztán akadnak olyan helyzetek is, amikor mi vagyunk ezek a barátok és társak, amikor tőlünk várja valaki a segítséget nehézségeiben.
Segítséget nyújtani másnak sokféleképpen lehet. Jób barátai egy héten keresztül ültek mellett szótlanul. Akkora volt szerencsétlensége, hogy szólni sem tudtak róla, sem maga Jób, sem három társa. Segítség lehet személyes jelenlétünk, amikor átérezve a teher súlyát, szótlanul együtt hordozzuk azt. Segítség lehet, ha közösen próbáljuk megtalálni a probléma okát, és azt, hogyan oldható meg, illetve hogyan dolgozható fel.
 Isten minden problémára megoldást akar nyújtani. Ha valaki hozzánk fordul, nekünk az a feladatunk, hogy közvetítsük Isten segítségét. Hogy az Úr eszközévé váljunk, hogy vigasztaló szavainkban a Szentlélek szóljon.
A legnagyobb hibát akkor követjük el, amikor át akarjuk venni magunkra a problémát, és mi akarunk arra megoldást találni. Amikor ötletelünk, amikor saját korábbi gondjaink megoldását akarjuk ráhúzni az adott helyzetre, amikor instant megoldásokat kínálunk fel, amikor az "egyetlen jó megoldást" mondjuk el, akkor hibát hibára halmozunk.
Ha engedjük, hogy a Szentlélek feladatunkhoz utat nyisson, ha tudunk igazán a másik felé fordulni, és nem mi akarjuk megoldani a problémát, akkor érezni fogjuk, hogy Isten gondoskodó szeretete munkál bennünk. És ez az igazi segítség szükség idején.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése