Aztán akadnak olyan helyzetek is, amikor mi vagyunk ezek a barátok és társak, amikor tőlünk várja valaki a segítséget nehézségeiben.
Segítséget nyújtani másnak sokféleképpen lehet. Jób barátai egy héten keresztül ültek mellett szótlanul. Akkora volt szerencsétlensége, hogy szólni sem tudtak róla, sem maga Jób, sem három társa. Segítség lehet személyes jelenlétünk, amikor átérezve a teher súlyát, szótlanul együtt hordozzuk azt. Segítség lehet, ha közösen próbáljuk megtalálni a probléma okát, és azt, hogyan oldható meg, illetve hogyan dolgozható fel.
Isten minden problémára megoldást akar nyújtani. Ha valaki hozzánk fordul, nekünk az a feladatunk, hogy közvetítsük Isten segítségét. Hogy az Úr eszközévé váljunk, hogy vigasztaló szavainkban a Szentlélek szóljon.
A legnagyobb hibát akkor követjük el, amikor át akarjuk venni magunkra a problémát, és mi akarunk arra megoldást találni. Amikor ötletelünk, amikor saját korábbi gondjaink megoldását akarjuk ráhúzni az adott helyzetre, amikor instant megoldásokat kínálunk fel, amikor az "egyetlen jó megoldást" mondjuk el, akkor hibát hibára halmozunk.
Ha engedjük, hogy a Szentlélek feladatunkhoz utat nyisson, ha tudunk igazán a másik felé fordulni, és nem mi akarjuk megoldani a problémát, akkor érezni fogjuk, hogy Isten gondoskodó szeretete munkál bennünk. És ez az igazi segítség szükség idején.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése