Sok tekintetben így van életünk is. A kezdőpont, a születés adott, és a végpontot is többé-kevésbé helyesen tájoljuk be. Az útvonalat azonban nekünk kell összerakni.
Isten a kijelentésében nélkülözhetetlen szabályrendszert és útvonalelemeket adott. A Biblia pontos eligazítást ad utunk során. Ezért fontos az, hogy minden keresztyén meglássa: feladatunk nem a kombinálás, a szabályok mögé nézés, a görcsös kitalálás, hanem csupán az alkalmazás.
Nem kell következtetéseket, újabb és újabb megállapításokat kutatni és kreálni a Biblia üzenete alapján. Nem kell a szöveg mögé nézni, nem kell a sorok között olvasni. Az isteni kijelentést úgy kell értelmezni és alkalmazni, ahogy le van írva. Isten nem képekben beszél. Nem rejtvényeket adott, és nem kétértelmű kijelentéseket tett.
Ha azon törjük a fejünket, hogy vajon mit akart azzal mondani az Úr, amit a Bibliában olvasunk, akkor temérdek energiát pazarolunk el feleslegesen. Mert Isten azt mondta, amit mondani akart, és úgy mondta, ahogy azt nekünk alkalmazni kell. Nem leegyszerűsítve, nem magunk által kreált helyzetekre átírva, nem a társadalmi elvárásokhoz igazítva kell parancsait teljesíteni.
Isten elvárásai egyértelműek, és ígéretei is ugyanilyen egyértelműek. Mert hogyan venné az ki magát, ha a végső ítéletkor az Úr is kénye-kedve szerint értelmezné azt, amit ígéretül adott nekünk...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése