2012. ápr. 3.

Egy jó befektetés

"Aki könyörül a nincstelenen, az Úrnak ad kölcsön, mert ő megtéríti jótéteményét." (Péld 19,17)

Sétálok az utcán, és a bankok hatalmas üvegablakain óriási plakátok hirdetik az akciós kamatokat. Tornyosulnak előttünk a százalékok, egymásra licitálnak, csak minél többen vigyék hozzájuk a pénzüket.
Kisebb-nagyobb megtakarításait igyekszik az ember biztosnak vélt helyre tenni, kiválasztja a bankot, aztán várja hogy teljen az idő, és jöjjön a kamat. Majd mikor megkapja a számlakivonatot, elképedve látja: csak ennyi. Ja persze, levonják a kamatadót, meg a kezelési költséget, és számtalan egyéb díjat. Végül az akciós kamat nagy része semmivé lesz, és emberünk mérgesen fogadja meg, hogy ő bizony többé nem teszi oda a pénzét.
Felfigyelünk a bankok akciós ajánlatára, de sokszor elsiklunk az Úr "hirdetése" felett. Pedig kiváló befektetési formát kínál nekünk Urunk. Tízszeresen, százszorosan, ezerszeresen téríti meg a neki adott "kölcsönt". Persze kamatának mértéke nem mindig ennyire nyilvánvaló, és sokszor azt sem tudjuk, milyen formában kapjuk vissza befektetésünket, de mindig megtapasztalhatjuk, hogy bőségesen megfizet minden neki tetsző tettünkért.
És nem mindig anyagi javak kölcsönére kell gondolnunk. Nem csak pénzügyileg nincstelenek vesznek körül minket. Egy kedves szó, egy őszinte együttérzés, egy minden mást kizáró odafigyelés, segítő támogatás, nehézségek elhordozása mind-mind olyan befektetés, mellyel másokat gazdagíthatunk, és melyet bőségesen megtérít az Úr.
Keresztényként fontos, hogy emlékeztessük erre magunkat mindig, és folyamatosan figyeljük arra, hogy időnket, energiánkat, anyagi javainkat hogyan használjuk fel, hogyan fektetjük be. Mert bizony kölcsönünk alapján térít nekünk is az Úr.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése