Mai fejjel belegondolva, ha hitem ilyen lenne, bizony belerokkannék és összetörnék a súlya alatt. Mázsás tömbként nehezedne rám a megfelelni akarás, ugyanakkor tudnám, hogy gyengeségem miatt teljesíthetetlen feladat elé állítom magam.
Hosszú és rögös volt az út, de Isten felnyitotta a szemem. Ráébresztett, hogy saját magamtól, saját erőmből semmit nem érhetek el. Rádöbbentett, hogy a megigazulást kizárólag az Ő kegyelméből nyerhetem el, és legnagyobb erőfeszítéseimmel sem tehetek hozzá semmit csodálatos tervéhez. Felismertem ugyanakkor, hogy része vagyok ennek a tervnek, ingyen, kegyelemből megnyitotta előttem országának kapuját.
És ez a felismerés hatalmas megkönnyebbülés volt. Hiszen szörnyű dolog lenne, ha üdvösségem rajtam állna. Ha tőlem függne. Ha azon múlna, hogy mennyire tudom megtartani a törvényt, mennyire tudok "jó" lenni. Ezek alapján ugyanis aligha érdemelném ki Isten szeretetét.
Jó dolog tudni, hogy nem az igaz életre való törekvésemből következik üdvösségem, hanem éppen fordítva, keresztyénségemből fakad, hogy a törvény megtartására törekszem minden erőmmel. S ha néha elbukom, lelkem attól még az Úr kezében van. És ez az igazi ajándék.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése