Mi, keresztyének sokszor beleesünk abba a hibába, hogy azt gondoljuk, amit mi jónak vélünk, és elképzelünk magunknak, azt csak kérni kell, és az Úr megadja. Nagy baj lenne, ha ez ilyen egyszerűen menne. Ekkor ugyanis úgy működne a hitünk, mint egy zenegép, melybe bedobjuk az érmét, és máris zeng a kiválasztott szám. Isten azonban nem egy kívánságteljesítő gép. Nem egy vágyakat valóra váltó kívánságkút.
Isten nem fogja elvenni tőlünk a nehézségeket. Nem fog elkerülni minket a betegség, a szomorúság, a tragédia. De adhat erőt az elviseléshez, a megéléshez. Megszabadíthat minket a lelki tehertől, hogy elviseljük a terheket. Hitből fakadó imáinkban ezt kell kérni. Hogy lelkünk mindig az Úrra tudjon figyelni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése