Ahol megjelenik a bűn, ott megjelenik az ördög is. Előbb az ördög, majd nyomában a bűn. Ha táptalajt talál, azonnal bűn terem. Talaj pedig van. Mindig van.
Kezdettől fogva cselekszi az ördög a bűnt, nagy gyakorlata van már benne. Gondoljunk csak bele. Ha egy mester egész életében szakmájának él, meglett korára nagy mesterévé válik. Híre messzire megy, mindenki tudja róla, milyen nagy a hozzáértése. Épp ilyen az ördög is. Kezdetektől fogva gyakorolja a bűnt. Óriási mestere lett. Minden helyzetben, minden pillanatban tudja, hogyan lehet kisebb-nagyobb bűnt kreálni.
Amikor Jézus közénk jött, már akkor is nagy mestere volt az ördög a rossznak. Züllött, romlott világban munkálkodott, óriási hódolótábora volt. S ekkor megjelent Jézus. Célja egy volt: lerontani az ördög munkáját.
Amikor egy új épületet építünk, előtte el kell takarítani a régit. Az omladozót, a rosszat, a használhatatlant az utolsó kavicsdarabig el kell tüntetni, a területet pusztává tenni. Csak ezen épülhet fel az új. Romlott, rogyott, repedezett alapra nem lehet új falakat húzni. Abból sosem lesz masszív épület. Ideig-óráig állhat, de alapja mindig romlott lesz, és csak idő kérdése, mikor dől össze az egész.
Jézus megjelent, és a területet a pusztával tette egyenlővé. Mindaz, aki beengedi "telkére" Jézus, csodás építőmunkát tapasztalhat. A kapu kulcsa nálunk van. Csak annyi a dolgunk, hogy kitárjuk, és beengedjük az építőmunkást. És a kőfalak leomolnak, a romlott alapok eltűnnek, helyükön pedig a legcsodálatosabb palota emelkedik. Tetszik a projekt? Hozd a kulcsot!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése