"Szívetek legyen vidám mindenkor!" (Zsolt
22,27b)
Ismerős? Naponta hallunk ilyen beszélgetést, és talán mi is részesei vagyunk ilyeneknek. Hol az egyik oldalon, hol a másikon. Néha kérdezünk, néha panaszkodunk. Gondoljuk végig, hányszor mondjuk, hogy szomorúak vagyunk valami miatt, és hányszor dicsekszünk azzal, hogy vidámak, boldogok vagyunk. Ugye, ha utána számolunk, leginkább a panasz szerepel többször.
Vitathatatlan, hogy bennünket, keresztényeket is utolérnek a világi nehézségek. Nem is azt üzeni a zsoltár, hogy mosolyogva, vígan fogadjuk ezeket a problémákat, hiszen érzelmileg, fizikailag sokszor megtörnek minket. Azt üzeni a vers, hogy szívünk legyen vidám.
Ha a világi gondok mellett mindig tudatosítjuk magunkat, hogy ezek csak másodrendűek, és mindig első helyen áll az Úr és az Ő határtalan szeretete iránti hálánk, ha mindig tudatában vagyunk annak, hogy elkészített helyünk van Isten országában, akkor a világi nehézségeket is könnyebben tudjuk kezelni, és szívünkben a nehézségek ellenére is mindig melegség és vidámság lesz. Nem biztos, hogy mi magunk is vidámak leszünk, nem biztos, hogy mindig mosoly lesz arcunkon, de szívünk sohasem lesz szomorú. Mindig visszatérhetünk, mindig erőt meríthetünk, mindig tisztán fel tudjuk emelni az Úrhoz, mert szívünkkel tudjuk és érezzük az Úr szeretetét.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése