2012. márc. 7.

Itt vagyok, Uram!

"Szólj Uram, mert hallja a te szolgád." (1Sám 3,10)

Sámuel nem ismerte még az Úr igéjét, hiába szólította az Úr, az ifjú nem tudta, hogy Isten szól hozzá. Végül mégis egymásra találtak. Ehhez persze kellett az Úr kitartó szeretete, és kellett Éli segítsége, aki rávezette Sámuelt, hogy a hang, melyet hall, az Úré.
Isten minket is hív. Nekünk is szól, minket is keres. Lehet, hogy nem hallható hangján, lehet, hogy a Szentírás nekünk szánt igéin keresztül, lehet, hogy egy jó barát szaván át, lehet, hogy az istentiszteleti igehirdetésben, lehet, hogy egy facebook vagy blogbejegyzésen keresztül, de nap mint nap keresi velünk a kapcsolatot. Mondanivalója van nekünk, terve van velünk. Minden titkát megosztja velünk, kérdés, hogy észrevesszük-e őt, meghalljuk-e szavát.
Ne gondoljuk, hogy Isten csak szélviharral kísért mennydörgésben jelentheti ki magát, ne gondoljuk, hogy égi csodákban van csak jelen. Legtöbbször teljesen hétköznapi dolgokon keresztül szól hozzánk, hiszen ezek a dolgok azok, melyekre nyitottak vagyunk, melyeken keresztül elérhet minket.
Keressük hát őt életünk minden történésében. Vegyük észre, halljuk meg. Figyeljünk szavára. Éljünk meg minden pillanatot úgy, hogy keressük benne az Isten üzenetét, és csodálatos módon tapasztalhatjuk majd meg a nekünk szánt ajándékait. Legyen mindig nyitott a fülünk, hogy amikor kell, meghallhassuk szavát.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése