Isten jó szülő. Pontosan tudja ezt. Szeretete eláraszt bennünket, ha hű és kedves gyermekei vagyunk. Ugyanakkor igazságosan és határozottan fedd minket, ha letérünk az ő útjáról. Érzelmeit közvetíti felénk. Mi pedig vágyunk erre. Legyen akár kedves "simogatás" vagy atyai feddés. Csak a kapcsolat meglegyen. Csak jöjjön visszajelzés tőle. Csak érezhessük, hogy ott áll mellettünk, figyel ránk, reagál tetteinkre, szavainkra, gondolatainkra.
Ebben tökéletesedik ki a boldogságunk. Ez ad erőt a hozzá vezető úton, és ez teremt értékrendet bennünk. Boldogok lehetünk akkor is, ha megfedd minket, hiszen ekkor is azt érezhetjük, hogy fontosak vagyunk számára, hogy velünk van. Gondja van ránk, és nem akarja, hogy eltávolodjunk tőle. Mert ő mindig velünk akar lenni. S ha Isten velünk, ki lehet ellenünk?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése