Egészséges, tökéletes fejlődésünkhöz nekünk is a lelki tejet ajánlja a Biblia. Mindazokat a táplálékokat, amik csak megrontják fejlődő lelkünket, el kell hagynunk. Fel kell számolni a világ szemében értékes, nagyra tartott ételek fogyasztását. El kell hagyni az anyagi javak utáni futást, a haragot, a képmutatást, az irigységet, a bosszúvágyat. Mindent el kell hagyni, mint ahogy a léböjtöt tartó ember elhagyja a szilárd ételeket. Ezzel érhetjük el a lelkünk teljes megtisztulását, méregtelenítését.
Amint a zsíros, cukros táplálékok mérgezik a szervezetet, ugyanúgy mérgezi lelkünket a világi kincsek utáni vágy. Lassan rakódik, nem hirtelen öl. Testünkben is lassan, alattomosan alakul ki a magas koleszterin, a cukorbetegség, magas vérnyomás. Megannyi betegség, melyek a helytelen táplálkozás eredményeként fejlődnek ki. És számos olyan baj létezik, melyre nem tud gyógyszert adni a modern orvostudomány. Ugyanilyen lassan, alattomosan fertőződik meg lelkünk is. Nem hirtelen, nem látványosan. Szinte észre sem vesszük, és lassan elenyészik. Ez az alattomosság a legnagyobb veszély. Mert mikor már rádöbbenünk, hogy baj van, sokszor késő.
Szemben a gyógyíthatatlan testi betegségekkel, a lelki romlás ellen létezik gyógyír. Káros mellékhatások nélküli. Hosszú, kitartó kezelést igényel, de tökéletes a gyógyulás. Kezdjük hát a kúrát!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése