Tudnánk még sorolni, igaz? Pedig ha belegondolunk, semmi nincs ingyen. Olyan nem létezik, hogy valami ingyen van. Mindennek megvan az ára, a költsége, amit valakinek, valamilyen formában állnia kell. Ha nem közvetlenül fizetjük ki, akkor be van építve más termékek árába. A lényeg, hogy mindenért fizetni kell. A kérdés csak az, hogy ki fizeti meg a díjat, és mennyit.
Amikor az Úr az örök életet ingyen kínálja, annak is komoly ára van. Az élet vize sem ingyen forrás. Nagyon komoly ára van. Viszont nem nekünk kell megfizetni ezt az árat. Mi meg sem tudnánk fizetni. Örök életünk árát Jézus a kereszten egyszer s mindenkorra megfizette. Olyan árat fizetett ki, mely mindannyiunk számára időkorlát nélkül biztosítja az örök élet lehetőségét. És ebben van a lényeg. Nekünk ezért már semmit nem kell tenni. Meg kell érteni, hogy nem hívőségünk mértéke alapján kapjuk az élet vizét. Nem jó cselekedeteink száma szerint. Az élet vizének árát Jézus megfizette. Nekünk csupán el kell fogadni. Gondoljunk csak bele. Ilyen akció máshol nincs!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése