Az orvos is, amikor gyógyít és szinte "csodát" tesz, akkor is legjobb tudását adva igyekszik a természet, a teremtés rendjéből kihozni azt, ami eredendően bele van kódolva. Hatalma nincs felette. Túllépni rajta nem tud, a természet rendjébe belenyúlni, azt megváltoztatni nem képes. Csak használja azt.
Jézus azonban más. Neki nem kell görcsösen természeti folyamatokra vagy törvényszerűségekre támaszkodnia. Korlátot sem jelentenek neki azok. Sőt. Egyetlen szavával átlép rajtuk. Jézus szava teremtő erejű. Hiszen ő maga a teremtő Ige. Legyen világosság: És lett világosság. Ilyen az isteni ige ereje.
És Jézus szavai működnek emberi életében is. Jézus szól, és úgy lesz. A siket hall, a leprás meggyógyul, a halott felkel. Nincs hókuszpókusz, látvány, fény, effekt, show. Egy csendes mondat hangzik el, és úgy lesz.
Jézus szava ma is teremt. Felemel, vonz, megtisztít, átváltoztat, feloldoz. Isten Fia ma is szól hozzánk. Csak az kell, hogy meghalljuk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése