2013. jan. 28.

Örvendek!

"És látta Isten, hogy minden, amit alkotott, igen jó." (1Móz 1,31)

Isten a világot örömében és örömére teremtette. Estefelé az illatos mezőről hazatartó marhacsorda Isten öröme. A kertben hangosan játszadozó gyereksereg Isten öröme. A több ezer méter magas hegységeket beborító fehér hólepel Isten öröme. Az óceán mélyén élet és halál harcát megvívó tengeri állatok hada Isten öröme. A fáról aláhulló érett gyümölcs Isten öröme.
Minden teremtményét saját örömére és a kettőjük közötti önfeledt, boldog kapcsolatra teremtette az Úr. Nincs ember, akit szándékosan arra alkotott, hogy a gonosz kezére adja, és ezzel szenvedést okozzon számára.
Teremtésével a tökéletes boldogságot, a tökéletes és kölcsönös örömet hozta létre Isten. Az ember volt az, aki kilépett ebből a körből. Az ember volt az, aki szabad akaratából úgy döntött, megízleli az Isten nélküli utat.
Az Úr azonban tökéletes szeretetével eltörölte ezt a bukást, és újra felkínálta a közösen megélt öröm ajándékát. Mert Isten eredendően erre a közösen megélt örömre alkotott mindnyájunkat. Merj Isten örömére lenni!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése