Minden teremtményét saját örömére és a kettőjük közötti önfeledt, boldog kapcsolatra teremtette az Úr. Nincs ember, akit szándékosan arra alkotott, hogy a gonosz kezére adja, és ezzel szenvedést okozzon számára.
Teremtésével a tökéletes boldogságot, a tökéletes és kölcsönös örömet hozta létre Isten. Az ember volt az, aki kilépett ebből a körből. Az ember volt az, aki szabad akaratából úgy döntött, megízleli az Isten nélküli utat.
Az Úr azonban tökéletes szeretetével eltörölte ezt a bukást, és újra felkínálta a közösen megélt öröm ajándékát. Mert Isten eredendően erre a közösen megélt örömre alkotott mindnyájunkat. Merj Isten örömére lenni!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése