Isten maga az igazság. Döntéseibe, cselekedeteibe véletlenül sem csúszhat hiba. Nem fordulhat elő, hogy rossz döntést hoz. Ez tökéletes természetéből adódik. Isten döntését nem a jó és rossz tükrében kell nézni. Isten döntése maga a jó.
Életünk célját eredendően elrendelte az Úr, és létünk minden pillanatában azon dolgozik, hogy ezen az úton végigvezessen. Oda, ahová Ő szánt minket. Ez a cél vezérli. Ezért ha akarta ellen teszünk, nem tör ki belőle a bosszú, és nem azon dolgozik, hogy haragjában kegyetlenül megbüntessen minket. Ha így tenne, ellene tenne tökéletes jóságának.
Bűnünk esetén az Úr célja az, hogy visszatereljen minket arra az útra, melyet Ő szánt nekünk. És ehhez bizony néha kevésbé kellemes eszközöket is fel kell használjon. Azt azonban látnunk kell, hogy mindez nem dölyfös büntetés, hanem a cél eléréséhez szükséges eszköz. Nincs örök harag, nincs kiengesztelhetetlen helyzet, nincs sértődés. Csupán szerető atyai gondoskodás van. Ha ezt belátjuk, hálával tudunk fogadni mindent az Atya kezéből.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése