Az együtt evés nem csupán közös étkezést jelentett. Közösséget jelentett. Azt, hogy együtt voltak, közösségben voltak, egymásért voltak. Befogadták egymást szeretetben. Nem az ételeken volt a hangsúly, nem a lakoma nagyságán, hanem a közösségen.
Ma is, amikor jelentősebb családi események vannak, közös étkezésre kerül sor. Karácsony, húsvét, születésnap, névnap, keresztelő, ballagás, esküvő, temetés. Mind-mind olyan események, amikor együtt a család és közös az étkezés. Gyakran lakoma. Erőn felül. Középpontban az étkek. Mennyiség és minőség. A háziasszony ideges, napokkal előbb már készül. Stressz az egész összejövetel. Csak legyünk már túl rajta...
Közösségben lenni ma is öröm kell, hogy legyen. Értékes együttlét, szeretetteljes befogadás, a családtagokkal, barátokkal együtt töltött minőségi idő. Ez kell, hogy asztalhoz ültessen minket. Erről kell szóljon a közös étkezés.
Erősítse minden együtt töltött étkezés emberi kapcsolatainkat, az úrvacsora pedig az Úrral kötött szövetségünket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése