Nézzük csak meg Mózes III. könyvének elején az égőáldozat bemutatásának menetét. Hiba nem eshet benne. Aprólékosan leírva, minden szabályozva. Ha jól csinálják, kedves az Úr előtt. Áldozat bemutatva, mehet mindenki a dolgára.
Jézus azonban félresöpri ezt. Éles határvonalat húz, és onnantól már nem az a feladat, hogy azt nézzük, mit ehetünk, és mit nem, vagy hogyan égessük el az áldozatot. Az új parancs sokkal nagyobb feladatot és felelősséget rak ránk. Innentől a mi dolgunk az, hogy elkészítsük és az Úr elé vigyük saját áldozatunkat. Nem részletesen leírt módon, hanem szívünk és lelkünk szerint elkészítve. És ez nehéz. Ez nagyon nehéz. Mert innentől a miénk a felelősség. A mi szívünk és a mi lelkünk van benne. És ez alapján ítéli meg az Úr.
Nehéz a megszokott szertartásoktól elszakadni. Nehéz rászánni magunkat, hogy percről percre, napról napra újabb és újabb áldozatokat vigyünk az Úr elé a mi szándékunk szerint. Mégis, ezek azok az áldozatok, melyek igazán kedvesek az Isten előtt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése