Vannak dolgok, amiknek meg kell történnie. Amiknek végbe kell mennie azért, mert céljuk van. Mert bizonyos dolgokat azért rendel az Úr, hogy végső megoldásként végbemenjenek. Célja van velük.
Vannak dolgok, melyeket Isten miattunk elrendezett, évezredekkel azelőtt, hogy mi megszülettünk.
Vannak dolgok, amik nem véletlenül történnek. És vannak történések, melyek nem véletlenül követik egymást. Egymásra épülnek, és csak és kizárólag egymás után megtörténve, együttesen tehetik teljessé az eseményt.
Ha Jézus nem szenvedett volna sokat, vagy nem vetették volna el az írástudók és a vének, vagy nem ölték volna meg, vagy nem támadt volna fel a harmadik napon, akkor megváltó műve nem lett volna teljes.
Ezeknek sorra meg kellett történnie. Nem volt más választás. Miattunk és miértünk nem volt más választás. És Isten tudta ezt. Akarta ezt. Ezért történt minden úgy, ahogy történt. Értünk..., miattunk..., helyettünk...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése