Isten azonban sohasem haragjában fenyít minket. Nem az elválasztás a célja, hanem az odavonzás. Nem az elvetésért fenyít, hanem a megtartásért.
Mert gondoljunk csak bele, mennyire büszkék vagyunk arra, amit kezünk munkájával alkotunk. Amit saját erőnkkel hozunk létre. Büszkék vagyunk rá, és szeretjük. Védjük és megőrizzük azt. Éppen így őriz és véd minket mennyei Atyánk. Teremtményeit nem a pusztulásra szánta. Életünk célja az Ő dicsőségében lenni. S ha erről az útról letévedünk, hát minden eszközével visszaterel minket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése