Azért vagy keresztyén, mert megnyugtató, hogy "valaki" mindig ott áll melletted, és megvéd a bajban? Vagy azért, hogy baj, betegség, kísértés idején legyen kihez fordulni segítségért? Talán azért vallod magad keresztyénnek, mert azt gondolod, hogy az élet nehézségei, a tragédiák, a már-már elviselhetetlen dolgok így távol kerülnek tőled, hogy Isten megvéd ezektől? Esetleg úgy véled, hogy életed sokkal egyszerűbb, kellemesebb, könnyebb és gondtalanabb lesz így?
Földi életed komfortosabbá tétele érdekében vagy keresztyén, vagy képes lennél mindent feladni azért, hogy keresztyén lehess, és mindenről lemondanál azért, hogy Istenhez tartozhass? Mindent kivágnál, kigyomlálnál, felszántanál, tűzre vetnél annak érdekében, hogy semmi ne álljon közéd és az Úr közé? Ha kellene, képes lennél gyötrelmes, kínokkal, megaláztatással, üldöztetéssel teli életet élni azért, hogy megmentsd magad az örök életre? Képes vagy saját magad életmentője lenni?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése