2013. febr. 15.

Életmentés

"Mert aki meg akarja menteni az életét, elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem, megmenti azt." (Lk 9,24)

Keresztény vagy? Igen? Miért? Azért, mert manapság divat keresztyénnek lenni? Mert jó elmondani, hogy az vagy? Vagy talán azért, mert szüleid, nagyszüleid is azok voltak, és nem akarsz eltérni a családi hagyományoktól? Esetleg azért, mert szüleid, nagyszüleid sosem voltak azok, te viszont lázadó típus vagy, és csak azért is...?
Azért vagy keresztyén, mert megnyugtató, hogy "valaki" mindig ott áll melletted, és megvéd a bajban? Vagy azért, hogy baj, betegség, kísértés idején legyen kihez fordulni segítségért? Talán azért vallod magad keresztyénnek, mert azt gondolod, hogy az élet nehézségei, a tragédiák, a már-már elviselhetetlen dolgok így távol kerülnek tőled, hogy Isten megvéd ezektől? Esetleg úgy véled, hogy életed sokkal egyszerűbb, kellemesebb, könnyebb és gondtalanabb lesz így?
Földi életed komfortosabbá tétele érdekében vagy keresztyén, vagy képes lennél mindent feladni azért, hogy keresztyén lehess, és mindenről lemondanál azért, hogy Istenhez tartozhass? Mindent kivágnál, kigyomlálnál, felszántanál, tűzre vetnél annak érdekében, hogy semmi ne álljon közéd és az Úr közé? Ha kellene, képes lennél gyötrelmes, kínokkal, megaláztatással, üldöztetéssel teli életet élni azért, hogy megmentsd magad az örök életre? Képes vagy saját magad életmentője lenni?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése