2012. nov. 6.

Szolga sors

"Nem tudjátok, hogy ha valakinek átadjátok magatokat szolgai engedelmességre, akkor engedelmességre kötelezett szolgái vagytok annak, mégpedig vagy a bűn szolgái a halálra, vagy az engedelmesség szolgái az igazságra?" (Róm 6,16)

A szolgáktól minden korban feltétel nélküli engedelmességet és lojalitást várt el uruk, gazdájuk. Ha nem ezt tették, tragikus sors várt rájuk. Az nem volt járható út, hogy szolgáltak is kicsit, meg nem is, engedelmesek voltak, meg nem is. Az ilyen szolgára nincs szüksége urának.
Az Úr mindannyiunkat szabad akarattal ruházott fel. Dönthetünk szabadon, hogy őt választjuk, de dönthetünk úgy is, hogy elfordulunk tőle. A következmények is világosak. Az Isten iránti engedelmesség és feltétel nélküli lojalitás az igazságra és az örök életre vezet minket, míg ha hátat fordítunk az Úrnak, a bűn és az örök halál vár ránk.
A döntés a mi kezünkben van. Viszont ha döntöttük, akkor döntésünk szerint kell élnünk. Olyan nincs, hogy ma nincs kedvem keresztyénnek lenni, ma a lazítás napja van, majd holnap bepótolom. Felelős döntésünket felelős tetteknek kell követnie. Ha az Úrhoz ragaszkodunk, akkor életünk minden területén, minden pillanatban hozzá kell kötődnünk. És ebbe beletartozik az is, hogy sokszor el kell viselnünk, ha kigúnyolnak minket, megvetnek bennünket, lenéznek, kiközösít a társadalom egy része.
Nem az embereknek, hanem Isten akaratának kell megfelelnünk, hiszen nem szolgálhatunk egyszerre két úrnak.
Abban azonban biztosak lehetünk, hogy míg a földi urak gyakran kényük-kedvük szerint bántak a hűséges szolgákkal is, addig a mi Urunk hozzánk is hűséges marad.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése