2012. nov. 12.

Kézi vezérlés

"Bizony, te elrejtőzködő Isten vagy." (Ézs 45,15)

Megfordult már a fejünkben az a kérdés egy-egy megdöbbentő, tragikus, borzalmas esemény hallatán, láttán, hogy hol van ilyenkor Isten? Gondoltunk már arra, hogy ilyenkor miért nem látja, amit az emberek tesznek? Volt már olyan érzésünk, mintha Isten nem látná a dolgokat, mintha éppen elfordította volna fejét, vagy éppen aludna? Esetleg éreztük úgy, hogy nem akarja látni azt, ami történik?
De hát vajon mit kellene tennie Istennek? Nap mint nap közvetlenül beleavatkoznia életünkbe és a világ rendszerébe? Állandóan felülírni azokat a természeti törvényeket, melyeket azért alkotott, hogy általuk működjön a világmindenség? Pillanatról pillanatra felülírni akaratunkat és szándékainkat?
Isten nem ezért teremtette a világot és nem ezért alkotott minket. Eredendő bűntől való romlottságunk miatt nem egy tökéletes világban élünk. Megvolt a lehetőség, de az ember nem élt vele. Onnantól viszont viselni kell a következményeket. A harcot és az elbukást, a romlottságot és a kiszolgáltatottságot. Azt, hogy a föld, melyen élünk miattunk átkozott.
Eljön azonban az idő, amikor majd megmutatja mindenható erejét és nagyságát. Eljövetelének napján elvonja a leplet, és megjelenik hatalmas Istenként. Akkor eleget tesz majd a nevének, hogy mindenki meglássa: hatalmas Úristen Ő.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése