De hát vajon mit kellene tennie Istennek? Nap mint nap közvetlenül beleavatkoznia életünkbe és a világ rendszerébe? Állandóan felülírni azokat a természeti törvényeket, melyeket azért alkotott, hogy általuk működjön a világmindenség? Pillanatról pillanatra felülírni akaratunkat és szándékainkat?
Isten nem ezért teremtette a világot és nem ezért alkotott minket. Eredendő bűntől való romlottságunk miatt nem egy tökéletes világban élünk. Megvolt a lehetőség, de az ember nem élt vele. Onnantól viszont viselni kell a következményeket. A harcot és az elbukást, a romlottságot és a kiszolgáltatottságot. Azt, hogy a föld, melyen élünk miattunk átkozott.
Eljön azonban az idő, amikor majd megmutatja mindenható erejét és nagyságát. Eljövetelének napján elvonja a leplet, és megjelenik hatalmas Istenként. Akkor eleget tesz majd a nevének, hogy mindenki meglássa: hatalmas Úristen Ő.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése