2012. nov. 21.

Beosztottak

"Mert mi Isten munkatársai vagyunk." (1Kor 3,9)

Az emberek általában olyan helyen szeretnek dolgozni, ahol a főnökeik pontosan tudják, mi a teendőjük, értik a dolgukat és gördülékenyen tudják megvalósítani a kitűzött célt vagy az elvállalt feladatot. Ilyen főnök mellett jó beosztottnak lenni.
Ilyen esetben az ember kedvvel végzi a munkáját, látja a célt és az oda vezető utat, és tudja, hogy vezetői minden akadályt elhárítanak az útból annak érdekében, hogy a lehető legtöbbet hozza ki magából.
Az ilyen vezetővel jó együtt dolgozni. Tudja, hogy mire képes a munkatársa, és a kiosztott feladatokat ez alapján határozza meg. Minden eszközzel azon van, hogy a beosztottak jól érezzék magukat munka közben, és motiváltak legyenek annak érdekében, hogy minden erejükkel a cél elérésén dolgozzanak.
Isten hatalmas. S mint ilyen lény, hatalmas feladatot tűzött ki maga elé. Hatalmas tervvel, hatalmas követelményekkel állt elő, és hatalmas vállalkozásba kezdett. Ehhez a munkájához munkatársakat keresett. Millió és millió szám hívja el kiválasztottait. Nincs tülekedés, nincs kenőpénz, nincs felvételi vizsga. Munkatársakat Ő válogat. Terve, módszere titkos. Ő választja ki, kivel akar együtt dolgozni.
A kiválasztottakat pontosan ismeri. Tudja mit bírnak, mit lehet rájuk bízni. A feladatot pedig ez alapján osztja. Minden munkatársára annyit, amennyit el tud végezni. Munkaeszközként pedig megkapja mindenki az erőt és a kitartást. Folyamatos biztatást, vezetői tanácsokat, segítséget. Egy pillanatra sem hagyja magára munkatársát.
Nem tárgynak tekintett eszközök vagyunk Isten kezében, hanem tevékeny munkatársai. Olyanok, akikre feladatokat bíz. Akik hatalmas tervének részesei és tevékeny résztvevői. Akiknek feladatuk, küldetésük van, és akiktől számon kéri az elvégzett munkát. A feladatot nem nekünk kell kitalálni, azt Ő osztja. A mi dolgunk, hogy megértsük és megtegyük, amit kér. Így tehetünk hozzá legtöbbet a nagy műhöz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése