2012. nov. 17.

Alakformálás

"Csontjaim nem voltak rejtve előtted, amikor titkon formálódtam, mintha a föld mélyén képződtem volna. Alaktalan testemet már látták szemeid; könyvedben minden meg volt írva, a napok is, amelyeket nekem szántál, bár még egy sem volt meg belőlük." (Zsolt 139,15-16)

Az világos számunkra, hogy születésünk nem a véletlen műve. Az, hogy éppen itt vagyunk, ebben az országban, ebben az időben, az Isten előre eltervezett szándéka. A Bibliát olvasva azonban az is világossá válik, hogy nem csupán létünkről döntött az Úr, már a világ megteremtése előtt, hanem pontosan, sejtről sejtre eltervezett minket. Csontjainkat, bőrünket, annak színét, arcunk minden vonását Ő tervezte, rajzolta. Egész lényünk Isten alkotása, és mint ilyen, az Ő dicsőségére szolgál.
Ezért is döbbenek meg, amikor hihetetlen méretű divatot ölt a testformálás, az alakformálás, az átalakítás. Úton-útfélen ömlik ránk a reklám: kisebb orr, nagyobb ajak, teltebb keblek, sűrűbb haj, sötétebb bőr... Ma már minden elérhető, csak pénz kérdése az egész.
Amikor ezeket a kés alá fekvő embereket látom, eszembe jut az Ige. Eszembe jut, hogy akkor és ott éppen Isten alkotásába nyúlnak bele. Mert azt gondolják, hogy ők sokkal jobbat tudnak létrehozni, mint a Teremtő. És elszomorodva látom, hogy az átformált alak mögött mégis ugyanaz a depressziós, komplexusos, megtört, üres lelkű ember reszket, mint aki ott volt a "nagy átalakítás" előtt. Sem jobb, sem több nem lett tőle. Mert a lelke és az elméje kimaradt az átformálásból.
Isten minden egyes teremtményében gyönyörködik, hiszen mindnyájan az Ő alkotásának eredményei vagyunk. Gyönyörűségét pedig nem akkor tudjuk növelni, ha külsőnk tökéletesítésén fáradozunk, hanem ha hitünket formáljuk tökéletessé. Ha a képmutatást, a gőgöt, az irigységet, az önzést, a világi javak hajszolását, a testi vágyat metszi ki a szike belőlünk, akkor leszünk egyre inkább kedvesek az Úr előtt. Ez az igazi alakformálás.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése