Ezért is döbbenek meg, amikor hihetetlen méretű divatot ölt a testformálás, az alakformálás, az átalakítás. Úton-útfélen ömlik ránk a reklám: kisebb orr, nagyobb ajak, teltebb keblek, sűrűbb haj, sötétebb bőr... Ma már minden elérhető, csak pénz kérdése az egész.
Amikor ezeket a kés alá fekvő embereket látom, eszembe jut az Ige. Eszembe jut, hogy akkor és ott éppen Isten alkotásába nyúlnak bele. Mert azt gondolják, hogy ők sokkal jobbat tudnak létrehozni, mint a Teremtő. És elszomorodva látom, hogy az átformált alak mögött mégis ugyanaz a depressziós, komplexusos, megtört, üres lelkű ember reszket, mint aki ott volt a "nagy átalakítás" előtt. Sem jobb, sem több nem lett tőle. Mert a lelke és az elméje kimaradt az átformálásból.
Isten minden egyes teremtményében gyönyörködik, hiszen mindnyájan az Ő alkotásának eredményei vagyunk. Gyönyörűségét pedig nem akkor tudjuk növelni, ha külsőnk tökéletesítésén fáradozunk, hanem ha hitünket formáljuk tökéletessé. Ha a képmutatást, a gőgöt, az irigységet, az önzést, a világi javak hajszolását, a testi vágyat metszi ki a szike belőlünk, akkor leszünk egyre inkább kedvesek az Úr előtt. Ez az igazi alakformálás.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése