"Mert a törvény cselekedeteiből nem fog megigazulni egyetlen halandó sem őelőtte. Hiszen a törvényből csak a bűn felismerése adódik." (Róm. 3,20.)
Mit mondjak, nagyon megnyugtató számomra, hogy nem cselekedeteim szerint ítél meg az Úr. Bizony, ha úgy lenne, nem sok jóra számíthatnék, de azt gondolom, egyikünk sem.
Halandó ember az Ő tökéletességéhez és csodálatosságához mérten semmire nem képes. Tökéletlenségünk olyan hatalmas őhozzá képest, hogy bármit tennék, bármekkora erőfeszítéssel törekednénk egész életünkben a jó cselekedetére, bizony nagyon messze maradnánk el tőle.
Épp ezért megnyugtató, hogy a törvény "csupán" bűnösségünk felismerését szolgálja. Azért született Isten törvénye, hogy minden nap szembesüljünk ezzel a tökéletlenségünkkel, és minden nap elöntsön minket a bűnbánat és az Isten iránti szeretet.
Csak Isten képes arra, hogy ezt követően pedig ne nézze botladozásainkat, ne rója fel hibáinkat, hanem kitárt karral hívjon és várjon minket.
És ez ad erőt és reményt minden elbukásunk után felállni és tovább menni...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése