Jézus történetét olvasva számtalan önmeghatározásával találkozhatunk. Az evangéliumban olvashatjuk, amikor Jézus azt mondja: én vagyok az életnek kenyere, én vagyok a világ világossága, én vagyok a juhoknak ajtaja, én vagyok a jó pásztor, én vagyok a feltámadás és az élet, én vagyok az út, az igazság és az élet, én vagyok az igazi szőlőtő. Kicsoda tehát Jézus?
Az egyik döbbenetes kijelentése: "Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." Érezzük az igeidők megdöbbentőségét? Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok. Én voltam, vagyok és leszek. Létezésem egyetlen állandóság. Én vagyok; aki mindig is van. Én vagyok az Örökkévaló.
Majd az ószövetségben olvashatjuk: "És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK." Azaz: én vagyok minden. Ő mindaz, amire szükségünk van. És innentől mindenki maga fejezheti be a mondatot. Békességre van szükséged? Én vagyok a te békességed. Bölcsességre van szükséged? Én vagyok a te bölcsességed. Elfogyott az erőd? Én vagyok a te erőd.
És mindez a miénk. Ingyen, ajándékként, kegyelemből. Csak el kell fogadnunk. Hát kell ennél több?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése